Příběhy o lásce Rodiny a páry

DSCF4364 1 | Rodiny a páry
DSCF2877 2 | Rodiny a páry
DSCF2471 1 | Rodiny a páry
img4 | Rodiny a páry
DSCF5345 | Rodiny a páry
img3 | Rodiny a páry

Focení rodin

Focení pro vás bude příjemným zážitkem

Jako rodinný fotograf a zároveň máma dvou malých dětí vím, že ty nejkrásnější fotky vznikají díky spontánním momentům, kdy jste uvolnění a sami sebou. Vždy se snažím, abyste focení vnímali jako příjemný zážitek.

Hezké odpoledne strávené procházkou či výletem, kdy se věnujete naplno sami sobě a svým dětem. Věnujete si úsměvy, objetí a letmé polibky, povídáte si spolu a hrajete si s dětmi. Dělat spolu blbiny, běhat, tančit, odpočívat v trávě. Hravost, smích, něha.

Všechny tyto elementy se snažím v rámci rodinné fotografie zachytit a vytvořit podmínky pro jejich zachycení. Nebojte se, že to nepůjde. Že děti nebudou spolupracovat, že se partnerovi do focení nechce. Jsem s vámi. A když je třeba, pomáhám lehce korigovat. Na rodinu a její jednotlivé členy se snažím vždy naladit a poznat, kdy je například s dětmi lepší si jen povídat, nebo dovádět. A ve správných chvílích prostě zachycuji. Vzpomínky, na které nezapomenete.

Spolu se smát, povídat si, tulit se k sobě, jen vy tady a teď

Vaše Příběhy

Nahlédněte se mnou do střípků okamžiků jedinečných příběhů.

Galerie

Nestačilo?

Koukněte na více galerií

DSCF1812 9 | Rodiny a páry

Poznejte mě

Přístup k focení

Fotím příběhy. Ty vaše. Příběhy a momenty, díky kterým bude mít to nejcennější a nenahraditelné – vzpomínky. Každý příběh je jedinečný. Jsem rodinný fotograf, který zaznamenává s přirozeností a autenticitou. Mám cit pro zdánlivě nepatrné detaily a momenty, které však mají velkou hloubku.

Cena

Rodinné fotografie

3 500,-

Vzpomínky
Menší

Přejete si uchovat vzpomínky. Na vaši lásku. Na křehké období očekávání miminka. Vzpomínky na jedinečný čas, když se narodilo. Když udělalo první krůčky nebo mu bylo zase o rok více. Nebo prostě jen tak. Časově zmrazit a zachytit vaše tady a teď.

Takové vzpomínky vznikají díky vašemu příběhu. A možnost zmrazit čas a znovu jej díky fotografii prožít, je něco jedinečného a neopakovatelného. Jeho zachycení potřebuji většinou hodinu času.

Co je v ceně?
  • 30 upravených fotografií
  • vlastní online webová galerie
  • doba focení max 1 hodina
  • konzultace
DSCF4548 2 | Rodiny a páry
DSCF3577 2 | Rodiny a páry
img6 | Rodiny a páry
DSCF4561 1 | Rodiny a páry
DSCF4994 1 | Rodiny a páry
img3 | Rodiny a páry

5 000,-

Vzpomínky
větší

Přejete si uchovat více zhmotněných vzpomínek? Na focení je více času a koresponduje s vhodnou lokací – často volenou s možností procházky. Je prostor pro bláznivé dovádění, posezení v trávě, mazlení, či odpočinek.

Můžeme jet na výlet, nebo se v rámci procházky podívat na vaše oblíbené místo. Opéct buřty na vaší zahradě, či perníčky před Vánoci. Více času nám zajišťuje větší uvolnění a rozmanitost fotek.

Výsledkem je pro vás záznam celé reportáže, od začátku do konce, nelimitovaný počet výsledných fotografií.

Co je ve ceně?

  • nelimitovaný počet výsledných fotografií (v průměru 100)
  • vlastní online webová galerie
  • doba focení 1-2 hodiny (dle potřeby)
  • tisk po domluvě s vlastnoručním dárkovým balením
  • konzultace

Reference

Pochvaly

Co když děti nebudou na focení spolupracovat?

Děti a jejich emoce. Součást našich každodenních životů. Ne vždy je jako rodiče dokážeme přijímat s lehkostí, když je to s nimi zrovna náročnější, hodně pláčou, prožívají období vzdoru, nebo se předvádí a nejsou k zastavení. Pokud je to důvod, který vás brzdí v objednání se na rodinné focení, ze strachu, že děti nebudou spolupracovat, věřte, že není čeho se obávat. Tohle je život a já mám s dětským prožíváním zkušenosti na denní bázi. 🙂 Nechte děti být i na focení dětmi, neomlouvejte se za ně.

Vždy je to divočinka 🙂 Ale díky ní zachycuji jedinečné okamžiky plné dětského smíchu nebo ty něžné, kdy se děti ze stydlivosti schovávají u mámy v náručí.

Jak se máme na focení obléct?

Svým klientům vždy říkám, ať si obléknou to, v čem se cítí dobře. Na druhou stranu, oblečení má velký vliv na to, jak budou výsledné fotky vypadat.

Obecně vždy doporučuji vyhnout se křiklavým barvám, potiskům a nápisům. Nejideálnějsí jsou neutrální, na jaro a léto pastelové, na podzim zase teplejší a zemité tóny oblečení. Tmavá barva může být, ale ideálně, pokud ji má jen jeden z členů rodiny. Totéž platí i o menším vzoru na oblečení. Než barva je však důležité, aby k sobě oblečení ladilo. Ženám třeba sluší volnější šaty.

Na podzim a zimu jsou super různé textury jako je manšestr a pleteniny, ideální je oblečení navrstvit. V tomto případě pak není nutné vyloučit focení v chladnějších měsících, protože nemáte fotogenickou bundu. 🙂

Při focení doma je obecně nejideálnější volit světlejší a neutrální barvy a vyhnout se příliš tmavé barvě. Pokud si nebudete vědět rady, klientům běžně poskytuji konzultaci. Vyfotí mi různé možnosti oblečení položené na zemi vedle sebe a vzájemně to už dle doporučení ladíme.

Kde focení probíhá?

Focení probíhá v Opavě, Ostravě a okolí. Dojedu za vámi ale i podle potřeby dál. Fotím u vás doma, nebo třeba na vašem oblíbeném místě. Ráda zachycuji rodinné fotografie venku. Výběr místa můžete nechat zcela na mně. Znám několik úchvatných míst s božskou scenérií.

Máte raději procházku po lese? Toulat se mezi stromy, odpočinou si na mýtince… Nebo dáte raději přednost rozlehlé louce s dechberoucími výhledy na zapadající slunce?

Chtěli bychom fotky doma, ale nemáme byt jako z katalogu, co s tim?

Několikrát jsem se setkala s obavami klientů, že by chtěli fotky doma, ale nemají dokonalý byt. Nebojte. Je to prioritně vaše doma. Máte zde místa, kde se cítíte dobře. A díky tomu budou mít fotky uvolněné, přirozené a hlavně opravdové. I s poházenými hračkami vašich ratolestí okolo. 🙂 Nejdůležitější je atmosféra. V ateliéru takových fotek nedocílíte. Navíc, vždy si dokážu najít zákoutí a úhly, které jsou i pro váš domov lichotivé. A často je to především prostor u oken, kde máme dostatek světla.

Partner/manžel se nerad fotí. Co s tím?

Vaši partneři mají často zažitou představu, že je budu pozicovat do strojených póz a vyžadovat po nich umělý úsměv. Takový přístup není příjemný skoro nikomu z nás. Zkuste jim vysvětlit, že takové fotky jsou dnes již přežitkem. Nestylizuji do žádných póz. Zachycuji svým okem to, co se reálně odehrává.

Je důležité, abyste byli sami sebou. K tomu nám pomůže nastavení správné atmosféry, takové, ve které se cítíte příjemně. Můžete si hrát s dětmi na honěnou, zablbnout, nebo si povídat. Společná činnost vás dokáže uvolnit, zaměstnat mysl a nebudete se na mě tolik soustředit. Pokud je to třeba, občas vás mohu nasměrovat, ať už z hlediska dobrého světla nebo lepší pozice. Vždy vám ale pomůžu navodit potřebnou atmosféru.

Co vás zajímá

Otázky

Mohu pro vás zachytit všední i nevšední okamžiky. Z fotek skládám příběh

Každý příběh je jedinečý

Vždy jej zaznamenávám s přirozeností, autenticitou a mám cit pro zdánlivě nepatrné detaily, které však mají velkou hloubku. Zachycuji atmosféru okamžiku.

DSCF7607 | Rodiny a páry