Příběhy o lásce Rodiny a páry

DSCF4364 1 | Rodiny a páry
DSCF2877 2 | Rodiny a páry
DSCF2471 1 | Rodiny a páry
img4 | Rodiny a páry
DSCF5345 | Rodiny a páry
img3 | Rodiny a páry

Focení rodin

upřímné momenty, kdy jste sami sebou

Jako rodinný fotograf a zároveň máma dvou malých dětí vím, že ty nejkrásnější fotky vznikají díky spontánním a reálným momentům, kdy jste uvolnění a sami sebou. Vždy se snažím, abyste focení vnímali jako příjemný zážitek.

Hezké odpoledne strávené procházkou či výletem, kdy se věnujete naplno sami sobě a svým dětem. Na rodinu a její jednotlivé členy se snažím vždy naladit a poznat, kdy je například s dětmi lepší si jen chvíli povídat, nebo dovádět. Nestavím vás do umělých póz. Ve správných chvílích prostě zachycuji. Vás, jací jste. Vaše letmé doteky a úsměvy, ale i silné emoce dětí a něžnou náruč rodičů. Jen díky tomu dokážu vytvořit vzpomínky na určitou etapu vašeho života. Jste to vy.

Všechny tyto elementy se snažím v rámci rodinné fotografie zachytit a vytvořit podmínky pro jejich zachycení. Nebojte se, že to nepůjde. Že děti nebudou spolupracovat, že se partnerovi do focení nechce. Jsem s vámi. A když je třeba, pomáhám lehce korigovat. Na rodinu a její jednotlivé členy se snažím vždy naladit a poznat, kdy je například s dětmi lepší si jen povídat, nebo dovádět. A ve správných chvílích prostě zachycuji. Vzpomínky na určitou etapu vašeho života.

Spolu se smát, povídat si, tulit se k sobě, jen vy tady a teď

Vaše Příběhy

Nahlédněte se mnou do střípků okamžiků jedinečných příběhů.

Galerie

Nestačilo?

Koukněte na více galerií

DSCF1812 9 | Rodiny a páry

Poznejte mě

Přístup k focení

Fotím příběhy. Ty vaše. Příběhy a momenty, díky kterým bude mít to nejcennější a nenahraditelné – vzpomínky. Každý příběh je jedinečný. Jsem rodinný fotograf, který zaznamenává s přirozeností a autenticitou. Mám cit pro zdánlivě nepatrné detaily a momenty, které však mají velkou hloubku.

Cena

Rodinné fotografie

3 500 ,-

Vzpomínky
Menší

Přejete si uchovat vzpomínky. Na vaši lásku, rodinu. Na vás a určitou etapu vašeho života. Časově zmrazit a zachytit vaše tady a teď.

Takové vzpomínky vznikají díky vašemu příběhu. A možnost zmrazit čas a znovu jej díky fotografii prožít, je něco jedinečného a neopakovatelného.

Co je v ceně?
 • 25 upravených fotografií
 • každá další fotografie za 150 Kč
 • vlastní online webová galerie
 • doba focení max 1 hodina
 • sleva na vyvolání fotografií
 • konzultace
DSCF4548 2 | Rodiny a páry
DSCF3577 2 | Rodiny a páry
img6 | Rodiny a páry
DSCF4561 1 | Rodiny a páry
DSCF4994 1 | Rodiny a páry
img3 | Rodiny a páry

5 000,-

Vzpomínky
větší

Přejete si uchovat více zhmotněných vzpomínek? Na focení je více času, často zvolené s možností procházky. Je prostor pro bláznivé dovádění, posezení v trávě, mazlení, či odpočinek. Cokoliv.

Můžeme jet na výlet nebo fotit u vás doma a pak se jít podívat na vaše oblíbené místo. Opéct buřty na vaší zahradě, či perníčky před Vánoci. Možné je cokoliv.

Výsledkem je pro vás záznam celé reportáže, od začátku do konce, nelimitovaný počet výsledných fotografií.

Co je ve ceně?

 • zachycení celého vašeho příběhu, v průměru 100 fotografií podle mého výběru
 • vlastní online webová galerie
 • doba focení 1 hodina a dle potřeby
 • tisk po domluvě s vlastnoručním dárkovým balením
 • sleva na vyvolání fotografií
 • konzultace

Reference

Pochvaly

Co když děti nebudou na focení „spolupracovat“?

Děti a jejich emoce. Součást našich každodenních životů. Ne vždy je jako rodiče dokážeme přijímat s lehkostí, když je to s nimi zrovna náročnější, hodně pláčou, prožívají období vzdoru, nebo se předvádí a nejsou k zastavení. Pokud je to důvod, který vás brzdí v objednání se na rodinné focení, ze strachu, že děti nebudou spolupracovat, věřte, že není čeho se obávat. Tohle je život a já mám s dětským prožíváním zkušenosti na denní bázi. 🙂

Nechte děti být i na focení dětmi, neomlouvejte se za ně. Právě lifestylová fotografie mi umožňuje vás zachytit takové, jací jste. Vytvořit vzpomínky na životní etapu, ve které se zrovna nacházíte. A že jsou to zrovna silné emoce děti na denní bázi? Jen díky fotce plačícího batolete, které se následně schovává v bezpečném přístavu máminy náruče, na vás za čas dolehne atmosféra okamžiku vaší tehdejší specifické životní etapy. A z vlastní zkušenosti vím, že takové fotografie oceníte nejvíce. Ne ty uměle nastylizované.

Jak se máme na focení obléct?

Před každým focením vám vždy nabídnu možnost zkonzultovat výběr oblečení. Ale! Důležité je, abyste se v něm cítili dobře a byli jste to vy. Nemá smysl oblékat se do něčeho, v čem se necítíte dobře jen proto, že to na fotce bude vypadat lépe. Na druhou stranu, oblečení má na fotku vliv – třeba velké nápisy dokážou často poutat zbytečnou pozornost na úkor té potřebné.

Obecně proto vždy doporučuji vyhnout se příliš křiklavým barvám a výrazným potiskům a nápisům. Nejideálnějsí jsou neutrální a zemité tóny oblečení. Tmavá barva oblečení může být, ale ideálně, pokud ji má jen jeden z členů rodiny.

Nehledejte v tom velkou vědu. Buďte sví.

Kde focení probíhá?

Focení probíhá v Opavě, Ostravě a okolí. Dojedu za vámi ale i podle potřeby dál. V tom případě si účtuji 10kč/km od mého bydliště. Fotím u vás doma, nebo třeba na vašem oblíbeném místě. Ráda zachycuji rodinné fotografie venku. Výběr místa můžete nechat zcela na mně. Znám několik úchvatných míst s božskou scenérií.

Máte raději procházku po lese? Toulat se mezi stromy, odpočinou si na mýtince… Nebo dáte raději přednost rozlehlé louce s dechberoucími výhledy na zapadající slunce? Nebo chcete fotky se vzpomínkou na místo, které máte nejraději? Může to být vaše oblíbená lokace procházek, či vaše zahrada.

Chtěli bychom fotky doma, ale nemáme byt jako z katalogu, co s tim?

Chtěli byste fotky doma, ale máte obavu, že nemáte na toto focení ideální byt. Nebojte.  Je to prioritně vaše doma. Místo, kde se cítíte dobře a jste sami sebou. Jen díky tomu budou fotky uvolněné, přirozené a hlavně opravdové. Všichni žijeme reálný život. Máme reálné domovy. I s poházenými hračkami vašich ratolestí okolo a počmáranými zdmi, když si zrovna hrály na Picassa. 🙂 Já sama mám spoustu fotek dětí, které se zrovna objímají po „bitvě“ uprostřed pokojíku plného nepořádku. A to jsou ty pravé upřímné fotky, díky kterým budu za čas na toto období s láskou vzpomínat. Fotím skutečné rodiny i s jejich (ne)dokonalými domovy, ve kterých vždy vzniknou krásné fotky, protože nejdůležitější je atmosféra okamžiku.

Partner/manžel se nerad fotí. Co s tím?

Vaši partneři mají často zažitou představu, že je budu pozicovat do strojených póz a vyžadovat po nich umělý úsměv. Takový přístup není příjemný skoro nikomu z nás. Zkuste jim vysvětlit, že takové fotky jsou dnes již přežitkem. Nestylizuji do žádných póz. Zachycuji svým okem to, co se reálně odehrává. Fotím život, vaši lásku. Vaše letmé doteky a úsměvy u toho, když si zrovna povídáte.

Je důležité, abyste byli sami sebou. K tomu nám pomůže nastavení správné atmosféry, takové, ve které se cítíte příjemně. Můžete si hrát s dětmi na honěnou, zablbnout si, nebo si povídat. Společná činnost vás dokáže uvolnit, zaměstnat mysl a nebudete se na mě tolik soustředit. Pokud je to třeba, občas vás mohu nasměrovat, ať už z hlediska dobrého světla nebo lepší pozice. Vždy vám ale pomůžu navodit potřebnou atmosféru.

Co vás zajímá

Otázky

Mohu pro vás zachytit všední i neobyčejné okamžiky. Z fotek skládám příběh.

Každý příběh je jedinečný

Vždy jej zaznamenávám s přirozeností, autenticitou a mám cit pro zdánlivě nepatrné detaily, které však mají velkou hloubku. Zachycuji atmosféru okamžiku.

DSCF7607 | Rodiny a páry